دکتر مسعود کثیری

پزشک عمومی


عشق نهفته

عشق نهفته

مروري كوتاه بر زندگي نامه مرحوم دكتر مرتضي حكمي

به روايت اسناد دانشگاه علوم پزشكي اصفهان

مقدمه:

از آنجا كه برانگيختن غرور ملي، جز به برانگيختن غرور علمي ممكن نيست، لذا زنده كردن نام و ياد بزرگان علم و انديشه و خدمتگزاران مردم، ضمن قدرداني از زحمات آنان و تشويق به تلاش بيشتر، قدم بزرگي در ايجاد اين حس و رسيدن به خودباوري ملي مي باشد.

از طرفي، در راستاي تحقق برنامه 20 ساله کشور، تلاش جامعه علمي بايد بر اين باشد که از نظر توسعه علمي بر جايگاه واقعي خود در منطقه دست يابد و تلاش در جهت معرفي مفاخر كشور، مي تواند با ايجاد خودباوري و خودآگاهي در جوانان کشور، زمينه هاي نرم افزاري جايگاه منطقه اي توسعه پايدار علمي را، براي برنامه ريزي توسعه ايران و دست يابي و تحقق چشم انداز برنامه، در افق 20 ساله تا سال 1404 شمسي فراهم نمايد.

در اين رابطه شهر اصفهان به لحاظ جايگاه فرهنگي و علمي خود، و داشتن بزرگان و مشاهيري چون مرحوم دكتر حكمي، داراي توانايي هاي بالقوه در عرصه تاريخ علم و تمدن اسلامي مي باشد. بديهي است که يادآوري و معرفي اين افتخارات، به خوبي مي تواند ايران را در رابطه و تعامل با جهان قرار دهد تا زمينه تحقق بيشتر بند 5 سند چشم انداز فراهم گردد و موجبات الگوي مردم سالاري ديني و توسعه کارآمد بر مبناي عقلانيت و دانايي محوري را در جهان اسلام براي کشور ايران فراهم آورد.

برگزاري همايش ساليانه اخلاق و تاريخ پزشكي، بهانه اي شد تا بدينوسيله و با چاپ اين كتاب، بخش از تعهد خود را نسبت به گذشتگان پرافتخارمان، به انجام رسانيم .بر خود لازم مي دانم تا از زحمات بي دريغ جناب آقاي دكتر اديبي معاونت محترم پژوهشي، سركار خانم دكتر چنگيز رياست محترم مركز آموزش پزشكي و آقاي دكتر حدادگر رياست محترم مركز استعدادهاي درخشان كه زمينه هاي چاپ اين كتاب را فراهم نمودند، تشكر نمايم.

دكتر مسعود كثيري

زمستان 1388


آدرس مطب :
تلفن : -

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیکتاب های منمقالات منکارهای پژوهشی دانشجویانگاه نوشته هااسناد تاریخ پزشکیدوره کارشناسی ارشد– گراصفحه شخصی پویاپیامهای کاربرانسوالات پزشکیسایتهای دیگر