دکتر مسعود کثیری

پزشک عمومی


اول مهرماه

عزیزان دانشجو...

هیچ برایتان پیش آمده، که دیدن صحنه ای و یا استشمام بویی خاص، خاطره خوش گذشته ها را تداعی کند؟ آیا هنوز هم وقتی بوی کتاب تازه چاپ شده به مشامتان می خورد، ناخودآگاه به یاد خاطرات دوران تحصیلات ابتدایی و روزی که برای اولین بار کتاب های درسی را به دستمان می دادند، می افتید؟ هنوز هم برایتان اتفاق می افتد که عبور از کوچه خاطرات و مکان هایی که در ذهن شما نقش بسته است، ناخودآگاه سرخوشی و وجد غیر قابل توصیف برایتان به ارمغان بیاورد؟

بیش از دو دهه قبل، زمانی که به عنوان دانشجو، پا به محیط دانشگاه اصفهان گذاشتم، حس و حال عجیبی داشتم. دیدن این همه مجد و عظمت و پیشینه فرهنگی این مجموعه عظیم و همچنین سرسبزی و طراوت آن، خاطره ماندگاری را در ذهن من به جای گذاشت چنان که هنوز هم هنگامی که از برخی خیابان های دانشگاه گذر می کنم، ناخودآگاه همان حس و حال را باز یافته و لبخند رضایت بر چهره ام نقش می بندد. یادم هست همان روزهای اول دانشجویی از خدا خواستم، به من توفیق دهد که تا آخر عمر در این محیط بمانم و خدا را شاکرم که تا به حال این آرزو را برآورده نموده است.

عزیزان من، مکانی که در آن قدم می گذارید جایگاهی بس رفیع و بلند مرتبه دارد. مفاخر بزرگ فرهنگی و علمی فراوانی از این محیط وارد جامعه شده و هر کدام به نوعی بر زمان خود و آینده تاثیرگذار بوده اند. شهدایِ دانشجویِ والامقامی که علی رغم وجود همه جاذبه های دنیوی، دل از این دنیا برکندند و فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را به یادگار گذاشتند. مردان با همتی که از همه وجود خود هزینه کردند تا این محیط را برای من و شما فراهم نمایند، تا امروز بتوانیم در کلاس های درس و آزمایشگاه های آن علم اندوزی نموده و در باغ های خرم و سرسبز آن قدم بزنیم.

آرزو می کنم که ورود شما هم به عرصه علم و دانش و محیط دانشگاه اصفهان، مطابق با خواسته های قلبی و ماموریت الهی باشد که بر عهده شما قرار گرفته است. بدیهی است که تنها در این صورت است که قدر بزرگترین موهبت الهی را، که زندگانی می باشد، دانسته و ضمن احساس خوشبختی در زندگی و لذت از تحصیل، می توانید در سرنوشت خود و دیگران، تاثیرگذار باشید.


آدرس مطب :
تلفن : -

نظرات کاربران درباره این مطلب :

منیژه ای که ... [ 1393-07-20 ]
راستی استاد جانم از اینکه دوباره اینجا پست گذاشتید بسی خرسند شدم. خیلی نثرتان شیرین است.

منیژه ای که ... [ 1393-07-20 ]
سلام استاد عزیزم. دانشگاه اصفهان بسی زیبا و ژرف ساخته شده است. من در قدم گذاشتن به بعضی خیابان هایش حس کریستف کلمب را دارم. البته در اولین سفرش!

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیکتاب های منمقالات منکارهای پژوهشی دانشجویانگاه نوشته هااسناد تاریخ پزشکیدوره کارشناسی ارشد– گراصفحه شخصی پویاپیامهای کاربرانسوالات پزشکیسایتهای دیگر